Kwiecień 5, 2017
0

Pro Wein – targi

Reportaże z targów winiarskich i winne nowości
 

Co roku pod koniec marca odbywają się w Dusseldorf’ie targi win. To jedna z najważniejszych imprez tego typu na świecie. Wspaniałe wydarzenie, ponad 5000 wystawców win i 70 tyś odwiedzających. Degustacjom nie ma końca. To okazja zobaczyć swoich dostawców, zdegustować nowe roczniki i dowiedzieć się więcej o nowościach.

Poniżej ja na zdjęciu z Beat Fahrni właścicielem BEATO VINI prezentującym swoje rewelacyjne Primitivo di Manduria Sant Anastasia rocznik 2013.

Beato Vini Primitivo di Manduria WINO Piotr Gonciarz

Beato Vini Primitivo di Manduria, WINO Piotr Gonciarz

Ważna rada rada dla planujących się wybrać się na targi – bez planu „zwiedzania” można się zgubić, mnogość wystawców i win może doprowadzić do obłędu i łatwo się pogubić. Plan targów to jedno, ale należy wcześniej opracować plan degustacji. Najlepiej ustalić wcześniej przed wejściem na teren targów ustalić jakie wina nas interesują. Mi poszukiwania primitivo zajęło jeden dzień – nawet nie opuściłem pawilonu z winami włoskimi.


Zaraz po otwarciu hale zapełniają się odwiedzającymi, natarcie z każdej strony, parkingi przy targach mimo, że są ogromne zapełniają się w ciągu 3h.

Pro Wein - tarsi win, WINO Piotr Gonciarz

Pro Wein – targi win, WINO Piotr Gonciarz


 

Pro Wein - tarsi win, WINO Piotr Gonciarz

Pro Wein – targi win, WINO Piotr Gonciarz

Nie wszyscy producenci wystawiają się osobiście na targach. Często robią to za nich „Rady Regiony” w których są zrzeszeni. Wówczas wybrana osoba na wielkim stoisku prezentuje określone wina, zgodnie z naszym oczekiwaniem. Możemy oczywiście takie wino zdegustować.

Pro Wein - tarsi win, WINO Piotr Gonciarz

Pro Wein – targi win, WINO Piotr Gonciarz


 

Pro Wein - tarsi win, WINO Piotr Gonciarz

Pro Wein – targi win, WINO Piotr Gonciarz

Obserwowanie ludzi degustujących wina to dla mnie frajda, czasami ktoś degustuje wino które znam.  Każdy degustuje na swój sposób, ale to jak robił to Gentleman poniżej to majstersztyk – prawdziwy wirtuoz.

Pro Wein - tarsi win, degustacje WINO Piotr Gonciarz

W przyszłym roku planuję zabrać grupę klientów na Targi Win do Dusseldorf’u – chętnych proszę o kontakt, to niesamowite przeżycie zobaczyć w jednym miejscu tyle butelek wina i często osoby odpowiedzialne za jego powstawanie.


W czasie targów odbywają się seminaria, prowadzone są profesjonalne degustacje – odbywają się one w jęz. angielskim, niemieckim lub włoskim.

Barolo

Accademia del Barolo


 

Dla mnie jednym z najciekawszych miejsc na targach jest przeznaczona dla osób z branży winiarskiej tzn. handlowców, sprzedawców, dystrybutorów i dziennikarzy to ProWein Tasting Area, gdzie zebrane zostały nagrodzone wina w Mundus Vini. W spokoju, przez nikogo niepokojonym, można oddać się degustacji i posłuchać co same wina mają do powiedzenia.

Teasting Area Mundus Vini

Tastig Area Mundus Vini


 

 

Tasting Area Pro Wein

Tasting Area Pro Wein